Logo forum
Honorowy Dawca - Dawczyni Krwi HDK Strona Główna Honorowy Dawca - Dawczyni Krwi HDK
Honorowy Dawca - Dawczyni Krwi HDK

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszeństwo w kolejkach
Autor Wiadomość
anulka165 
Vip
Admin Facebooka

Imię: Anna
Grupa krwi: 0 Rh -
Ilość oddanej krwi: 9900
Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2015-12-22, 13:36   

Ja się zgadzam z Zygmuntem trzeba po prostu znać swoje prawa i je egzekwować.. czasem kartki wiszą a pielęgniarki nie wiedza o co chodzi, no różnie była. Ja Wam już pisałam i powtórzę, dzwoniłam do NFZ-u i pytałam o to i pani która się tym zajmuje powiedziała, że muszą Nas przyjąć na podstawie legitymacji ZHDK jak nie np. dziś to najpóźniej do siedmiu dni. A jak tego nie robią, to ja proponuje napisać pismo do danej przychodni powołując się na ustawę i ją cytując i prosząc o przyjęcie, w załączeniu oczywiście książeczka. Przychodnia wtedy odpisze i jeśli negatywnie to wysyłacie skargę do NFZu. No trudno trzeba walczyć o swoje prawa... Jeszcze dodam, że pytałam panią, o które świadczenie chodzi, to powiedziała, że WSZYSTKIE, które są refundowane w ramach NFZu.

Przykre, że trzeba walczyć o to, no trudno... lepiej walczyć, niż jakby wcale owego prawa miałoby nie być ;)

ilchi 
Wampir

Imię: Zygmunt
Grupa krwi: B Rh+(dodatni)
Ilość oddanej krwi: 78 litrów pełnej krwi
Stacja oddawania: WRCKIK Lublin
Wysłany: 2015-12-22, 21:48   

Aniu :róża: masz całkowitą rację :-)

Indianer 
Forumowicz
ZHDK III :)

Imię: Michał
Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 10800 ml
Stacja oddawania: Sieradz
Wysłany: 2015-12-22, 23:47   

U mnie w przychodni żadnej informacji na temat ZHDK nie ma... Przy rejestracji do lekarza, najpierw pada odległy termin, gdy się powie " a dla zasłużonego krwiodawcy?" nagle termin się znajduje bardzo szybko :)

Zobacz fotoblog

ilchi 
Wampir

Wysłany: 2015-12-25, 22:22   

U mnie w przychodni, po mojej rozmowie z kierownikiem rozwieszono informacje na drzwiach gabinetów o honorowych dawcach krwi, co mnie bardzo ucieszyło :-)

Indianer 
Forumowicz

Wysłany: 2015-12-27, 21:53   

Jutro idę do szpitala, do poradni chirurgicznej na kontrol ( wczoraj w nocy zaczęły się bóle brzucha, wczoraj rano byłem na pogotowiu, USG wykazało powiększoną śledzionę i wyrostek prawdopodobnie do usunięcie, po kroplówce z soli fizjologicznej i nospy czułem się w miarę spoko i kontaktowałem, na razie usuwać nic nie trzeba), więc sprawdzę jak to jest z rejestracją i dostaniem się do specjalisty, dla zasłużonego krwiodawcy :)

Zobacz fotoblog

ilchi 
Wampir

Wysłany: 2015-12-29, 22:29   

Michał trzymam kciuki za powrót do zdrowia i pomyślne zakończenie. Co do kolejki u specjalisty sam jestem ciekaw jak u Ciebie to będzie. Ja po okazaniu - przy rejestracji do urologa - legitymacji ZHDK,
zostałem przyjęty tego samego dnia i to jako trzeci :-)

Indianer 
Forumowicz

Wysłany: 2015-12-29, 22:49   

W szpitalu, w poradni chirurgicznej nie mogłęm sie zarejestrować - na pogotowiu byłem w II dzień świąt, później była niedziela, no i wczoraj poszedłem na kontrol. Więc nie miałem jak się zarejestrować i to moja wina! :P Lekarz powiedział o 8 rano, że za dwie godziny przyjdzie drugi lekarz i MOŻE przebada niezarejestrowanych. Pędem poleciałem do swojej przychodni, pokazuję wypis ze szpitala. Pada pytanie o skierowanie do poradni... Nosz kur... Ale spoko, jest mój rodzinny - szybkie wejście, mam skierowanie. Dostałem się do chirurga tego samego dnia ;) Lekarz stwierdził że wyniki z krwi mam całkiem spoko,choć sporo mam za niskich bądź za wysokich, ale nie jest to na jakimś alarmującym poziomi, i tłumaczy to dlaczego mam ok 35,5-36*C :) Z bebechem spoko, kroić na razie nie będą ;)

Informacja o osobach przyjmowanych poza kolejnością jest, krwiodawcy są jako pierwsi na liście, ale... Kartelusia wisi na ogromnej tablicy, pośród innych, dobre kilka metrów od rejestracji, pod krzesełkami - po nowym roku przejdę się po przychodniach i powalczę o to, aby były przy rejestracji :)

Zobacz fotoblog

ilchi 
Wampir

Wysłany: 2016-01-06, 21:20   

No to cieszy że nie jest źle ale uganiałeś się. Co do info o krwiodawcach w przychodni to spróbuj pogadać aby na każdych drzwiach gabinetu lekarskiego wisiały.

Marzenka 
Member

Imię: Marzenka
Ilość oddanej krwi: 12.150 ml
Stacja oddawania: Garwolin
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2016-02-02, 16:19   

U nas w szpitalu kartki wiszą wszędzie ... (i w rejestracji, i przy gabinetach) ale co z tego :?: na pytanie skierowane do lekarza: "Czy ZHDK przyjmuje Pan jako pierwszych bez kolejki" usłyszałam odpowiedź "Ma pani numerek, jest pani młoda więc może poczekać, przed panią starsze osoby czekają" i tyle w temacie Ustawy ... , która NIBY cokolwiek nam gwarantuje, w teorii chyba... bo na wizytę do dermatologa czekałam 3 mce (akurat mi się nie spieszyło, ale... ) :roll:

:05: "Żyje się raz, spróbuj więc sam, jak najlepiej wykorzystać swój czas..." :05:

nowohucki 
Wampir

Imię: Ryszard
Grupa krwi: BRh+
Ilość oddanej krwi: 46 310 ml
Wysłany: 2016-02-03, 18:41   

odpowiedziałem na podobny argument konowała: "Może i jestem młody to pojęcie względne, te panie są starsze to pewne, ja oddałem już X krwi i chcę skorzystać ze swojego przywileju, a one tylko tu przychodzą by sobie pogadać. Mam ustawę w ręku i nie zawaham się jej użyć. Zatem idę przodem, czy podaje mi Pan swoje dokładne namiary i piszemy skargę a od Pana żądamy pisemnego uargumentowania odmowy przyjęcia mnie po za kolejnością?"

"zapraszam do środka"

anulka165 
Vip
Admin Facebooka

Imię: Anna
Grupa krwi: 0 Rh -
Ilość oddanej krwi: 9900
Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2016-02-04, 08:58   

I dobrze :) . Pisemna odmowa i wtedy skarga do NFZu. Powinno działać. Ja ostatnio miałam holter, przyszłam go zdjąć i mówię to Pani: "Chciałam się umówić na wizytę do dr X, mówiła, że tak na luty ma być." Pani szukała szukała, i wyszukałam na 25 lutego... No, a normalne zapisy są na kwiecień 2017.... Jak już się dana przychodnia dostosuje do Ciebie jako ZHDK, to już chyba potem działa. Ja mam szczęście, także walczcie o to!

ilchi 
Wampir

Wysłany: 2016-02-08, 21:18   

Czasem trzeba niektórymi potrząsnąć aby do nich dotarło.

samot
Świeżak

Imię: Tomek
Grupa krwi: A
Wysłany: 2018-12-27, 12:32   

Ja mam parę pytań apropo tego pierwszeństwa w kolejkach:

1. Jeżeli mam na dzisiaj wizytę na 17:00 do ortopedy i mam numerek 26 i przyjdę i będzie np. dopiero numerek 15 to mogę wtedy powiedzieć, że z racji, że jestem ZHDK to wchodzę bez kolejki?
2. Jeżeli mam wizytę w szpitalu i tam na wejściu dostajesz drukowany numerek i system woła po numerku to jak to wygląda?
3. Jeżeli jest duża kolejka do rejestracji np. 10+ osób - mogę wtedy podejść i z racji że jestem ZHDK podejść do rejestratorki czy muszę czekać?

Ogólnie wiadomo, jak jest 1 osoba, żeby poczekać to nie jest to problem, ale wolę wcześniej wiedzieć co mam robić w takich przypadkach.

ilchi 
Wampir

Wysłany: 2018-12-28, 07:27   

1. Tak,
2. Nie musisz czekać
3. Nie musisz czekać

Odpowiedz do tematu